Abyste si mohli vychutnat požitek z jízdy, je důležité být za volantem v bezpečí. Nový Jeep® Renegade nabízí ve standardu a na přání více než 60 prvků bezpečnosti včetně několika v segmentu ojedinělých systémů, jako jsou varování před čelním nárazem a sledování jízdních pruhů LaneSense™. Nový Jeep® Renegade získal prestižní pětihvězdičkové ocenění Euro NCAP s celkovým hodnocením 80 ze 100. Euro NCAP přitom nedávno zvýšila prahové hodnoty pro zisk žádaného pětihvězdičkového hodnocení za ochranu dospělých cestujících, dětí i chodců. K ocenění modelu Jeep® Renegade přispěly především inovativní architektura nazvaná „small-wide 4x4“ a četné bezpečnostní prvky, jako například šest airbagů, které řada nabízí ve standardu nebo v rámci volitelné výbavy.
POHODOVÁ JÍZDA SE SYSTÉMEM VAROVÁNÍ PŘED ČELNÍM NÁRAZEM
A FUNKCÍ ZMÍRNĚNÍ NÁSLEDKŮ NEHODY
Tento inovativní systém využívá radarový senzor na přídi k rozpoznání rychle se přibližující překážky před vozidlem. Reaguje okamžitým upozorněním řidiče, čímž mu poskytuje čas k nezbytným krokům, aby kolizi zabránil nebo alespoň zmírnil její následky.
Systém pracuje ve třech krocích:
Předvídání nárazu: poskytuje zvukovou a vizuální výstrahu a navíc krátképrudké trhnutí prostřednictvím brzd
k upozornění řidiče před blížící se překážkou;

Pokročilý brzdový asistent: pokud řidič reaguje, avšak nebrzdí dostatečně, systém zvýší brzdný účinek v soustavě tak,
aby nehodě zabránil, nebo alespoň zmírnil její následky;

Zmírnění následků nehody: pokud řidič nereaguje, aktivuje se brzdový systém s cílem nehodě zabránit nebo zmírnit její následky.
OVLÁDNĚTE SITUACI NA SILNICI:
SYSTÉM SLEDOVÁNÍ JÍZDNÍCH PRUHŮ LANESENSE
S modelem Jeep® Renegade pojedete vždy správným směrem. Pozice vozidla v jízdním pruhu je monitorována kamerami a v případě neúmyslného přiblížení se k hranici pruhu poskytne systém vizuální a zvukovou výstrahu. Kromě toho při překročení pruhu aktivně využije elektrický posilovač řízení, který do volantu dodává malý točivý moment navádějící řidiče k napravení situace.
VAŠE TŘETÍ OKO: MONITORING MRTVÉHO ÚHLU
A DETEKCE KŘÍŽENÍ DRÁHY ZA VOZEM.
Tyto systémy neustále sledují prostor mezi vozidlem a ostatními řidiči. Pokud se v bočním nebo zadním mrtvém úhlu vyskytne jiný vůz či překážka, systém zahájí zvukovou a také vizuální výstrahu prostřednictvím světelných ikon na vnějších zpětných zrcátcích.
BLÍŽE VAŠIM POTŘEBÁM: ADAPTIVNÍ TEMPOMAT Tento systém snižuje rychlost nastavenou na tempomatu, zmenší-li se vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla pod nastavenou úroveň, nebo pokud jiné vozidlo vjede před vás do stejného jízdního pruhu. Když vpředu jedoucí vozidlo zrychlí nebo se přesune do jiného jízdního pruhu, systém váš vůz opět zrychlí na nastavenou rychlost. Adaptivní tempomat udržuje řidičem nastavenou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla, což je užitečné zejména při jízdě za špatného počasí nebo v situacích snížené viditelnosti.
UŽ SE NEMUSÍTE OHLÍŽET: ZADNÍ PARKOVACÍ KAMERA S NAVÁDĚCÍMI LINKAMI Vaše zorné pole se rozšíří. Se zadní parkovací kamerou ParkView získáte dokonalý výhled bezprostředně za vozidlo, což vám ulehčí couvání
i manévrování. Systém navíc zobrazuje naváděcí linky, které vás vždy správně nasměrují.
POCIT VOLNOSTI: BEZKLÍČOVÝ VSTUP
A STARTOVÁNÍ KEYLESS ENTER-N-GOTM A IMOBILIZÉR
Při navrhování modelu Renegade se myslelo na bezpečnost i v situaci, kdy vůz odemykáte. Přiblížíte-li se k vozidlu, elektronický senzor zjistí přítomnost klíče a umožní vám snadné otevření vozu a jeho nastartování tlačítkem Start&Stop. Pokud však transpordér, který je zabudovaný
v motoru, zjistí nesprávný klíč, motor se po několika sekundách vypne a už nenastartuje.
NABÍZÍ VÍC, NEŽ SI UMÍTE PŘEDSTAVIT Renegade vám pomůže vyřešit jakékoliv jízdní situace. Disponuje totiž řadou bezpečnostních prvků v duchu DNA značky Jeep®, jako jsou asistent rozjezdu do kopce Hill Start Assist (HSA), asistent sjíždění svahů Hill Descent Control (HDC) či monitoring tlaku v pneumatikách (TPM).